Jakie warzywa może jeść pies?

Jakie warzywa może jeść pies
5/5 - (1 vote)

Pies powinien jadać zdrowo. Nie tylko mięso, ale także warzywa mogą znaleźć się w psiej diecie. Należy jednak starannie zapoznać się z tym, co jest dobre dla psa i nie uczynić mu krzywdy nieodpowiednim jedzeniem. 

Jakie warzywa może jeść pies?

Właściciel powinien wiedzieć jakie warzywa dla psa są najlepsze. Zalecanym warzywem jest marchewka. Często jest ona dodawana do mięsnej karmy.

Czyści zęby i jest korzystna dla zdrowia czworonoga. Nie należy podawać psu ziemniaków, ponieważ może on mieć problem z trawieniem skrobi zawartej w tych warzywach. Lepiej ograniczać ziemniaki w psiej diecie. Seler, pietruszka i buraki można podawać psu starte surowe lub ugotowane. 

Jakie warzywa może jeść pies? Pies może także jeść. Dynia, cukinia oraz bataty również mogą znaleźć się w psiej diecie. Warzywa dla psa są cennym uzupełnieniem psiej diety. Nie wolno jednak dawać psu kapusty, warzyw strączkowych oraz cebuli. 

Dlaczego warto podawać warzywa dla psa?

Warzywa dla psa są ważnym elementem jego diety. Psy przyzwyczajone do regularnego jedzenia warzyw będą się o nie upominały. Weterynarz poradzi właścicielowi czworonoga jakie warzywa dla psa będą na pewno najlepsze. Nie należy dodawać do nich przypraw i soli, które są szkodliwe dla zwierzaków. 

Jakich warzyw nie może jeść pies?

Psu nie wolno podawać cebuli, czosnku, kapusty, sałaty. Kalafior oraz rabarbar również nie są rekomendowane psom. Szczawiany w nich zawarte mogą niekorzystnie oddziaływać na psie nerki. Mądry właściciel nie poda psu brokułów czy fasoli i grochu nawet wtedy, gdy zwierzak się o nie upomina. Jakie warzywa mogą jeść psy? Można podawać warzywa surowe lub gotowane. Surowe warzywa muszą być drobno pokrojone lub starte. 

Jakie warzywa dla szczeniaka?

Szczeniak to pies wrażliwy. Warzywa, które może jeść pies w młodym wieku to na przykład banany i buraki. Banany są bogate w witaminy A, C, B6, a poza tym magnez i potas. Buraki mają witaminy C, B, błonnik oraz potas. Są to bardzo zdrowe warzywa, po które warto jak najczęściej sięgać i serwować je małemu pieskowi. Jakie warzywa gotować dla psa? Warto ugotować marchewkę oraz buraki. 

Jakie warzywa dla szczeniaka
Fot. Jakie warzywa dla szczeniaka

Jakie owoce i warzywa może jeść pies?

Oprócz wymienionych już warzyw pies może jeść także owoce. Psom można podawać jabłka, które zawierają witaminy A, C, błonnnik. Dzięki temu metabolizm psa doskonale się ureguluje. Codziennie można podać psu np. pół jabłka, drobno pokrojonego, bez gniazd nasiennych.

Śliwki, brzoskwinie, wiśnie czy morele nie są rekomendowane żadnemu psu. Maliny, truskawki, jagody czy borówki można podawać psu bez obaw. Banan jest dobrym owocem, należy go podawać w formie papki, ale nie za często, ponieważ jest to owoc bardzo kaloryczny.

Wzbogacenie diety psa owocami i warzywami jest rekomendowane i warto o tym pamiętać zawsze, gdy jest taka możliwość. Pyszne owoce i warzywa na pewno dodadzą psu sił oraz energii. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *